Aktualności 20 września 2014 wyświetleń: 3321

22 września - Dzień Turystyki

ustanowiony został 27 września 1979 roku przez Światową Organizację Turystyki (UNWTO). Do tej organizacji Polska należy od 1975 roku. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli, jaką odgrywa turystyka w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.

/fot.: Nikola Racis /

W naszej szkole zaplanowano kilka ciekawych wydarzeń. Zapraszamy do udziału w nich:

GIMNAZJUM NR 24:

Uczennice z pierwszej klasy Technikum Turystyki Wiejskiej przeprowadzą krótki wykład o zawodzie technik turystyki wiejskiej oraz zdadzą relację z wycieczki do Barzkowic  – Targi Rolnicze 2014.

Wykład przeprowadzą: Kosecka Ewa, Kryńska Kamila. Czas: ok. 15 minut.

Wykłady odbędą się według poniższego harmonogramu:

Lekcja 2 – klasa 3 b – sala 209 (p. I. Żałoba);

Lekcja 3 – klasa 3 a – sala 211 (p. A. Burdzań);

Lekcja 4 – klasa 3 c – sala 309 (p. S. Kęsy).

Wycieczka „Zadowolony turysta”

Uczniowie pierwszej klasy Technikum Turystyki Wiejskiej przygotowali dla uczniów klas trzecich gimnazjum krótką wycieczkę po Dąbiu. Podczas wycieczki gimnazjaliści będą mieli do wykonania kilka zadań. Klasa, która zdobędzie największą ilość punktów będzie mogła na wybranej lekcji (do końca września) obejrzeć film o tematyce podróżniczej.

Wycieczki dla poszczególnych klas odbędą się według harmonogramu:

Lek. 5 i 6 – klasa 3 a (opiek.: p. D. Jurkiewicz i p. B. Ptak), po grupę przyjdą: J. Wierzejska, W. Sinkiewicz;

Lek. 6 i 7 – klasa 3 b (opiek.: p. R. Karbownik i p. A. Krawiec), po grupę przyjdą: A. Hańko, E. Henning;

Lek. 7 i 8 – klasa 3 c (opiek.: p. P. Kolec i p. K. Galińska), po grupę przyjdą: M. Partyka, M. Machaj.

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA:

Uczennice drugiej klasy Technikum Turystyki Wiejskiej przeprowadzą w klasach krótki quiz  z turystyki. Klasa, która zdobędzie największą ilość punktów będzie mogła na wybranej lekcji (do końca września) obejrzeć film o tematyce podróżniczej.

Czas quizu: ok. 15 minut

Quiz odbędzie się według poniższego harmonogramu:

Lekcja 2:

Klasa 2 E – Matematyka (p. K. Flisiak) – P. Lewandowska, W. Ronkowska; s. 32

Klasa 1 E – Matematyka (p. A. Maciejewska) – K. Stachowska, A. Włodarczak; s. 29

Klasa 2 ST; gr. S – Badania i ocena stanu środowiska (p. S. Westerlich) – K. Cytowicz, P. Wojtiuk; s. 12

Klasa 4 G – J. polski (p. T. Korczyński) –   A. Kurzęcka, J. Żukowska; s. 24.

Laekcja 3:

Klasa 4 MS – Historia (p. G. Jobski) – P. Lewandowska, W. Ronkowska; s. 43

Klasa 4 T – Geografia (p. J. Nowak) – K. Stachowska, A. Włodarczak; s. 42

Klasa 1 ST – Edukacja dla bezpieczeństwa (p. R. Karbownik) – A. Kurzęcka, J. Żukowska; s. 24

Klasa 2 ZSZ – Gastronomia w praktyce (p. I. Wrzeszcz) –  K. Cytowicz, P. Wojtiuk; s. 16.

Lekcja 6:

Klasa 3 ZSZ – Podstawy działalności usługowej (p. E. Knychas) –  K. Cytowicz, P. Wojtiuk; s. 33

aktualizowano: 2014-09-20