Imprezy sportowe

Imprezy sportowe 8 czerwca 2013 wyświetleń: 5294

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej Hurtostal 2 Cup

W dniach 14-16 czerwca 2013 roku na plaży miejskiej w Szczecinie Dąbiu odbędą się VI Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej na Plaży.

Turniej jest kontynuacją zawodów rozgrywanych w latach ubiegłych. Piłka ręczna plażowa jest stosunkowo młodą dyscypliną sportu, która z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników jako zabawowa odmiana piłki ręcznej. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej będą rozgrywane  w kategorii młodzików (rocznik 1999/1998), juniorów młodszych (rocznik1997/1996) i juniorów (rocznik 1995/1994).

W 2012 roku gościliśmy 35 drużyny (ok. 350 uczestników), w roku bieżącym, w związku z rosnącym zainteresowaniem tą dyscypliną sportu i stale podnoszoną rangą zawodów, spodziewamy się jeszcze większej liczby gości.

Organizatorem imprezy jest Zespół szkół Nr 2 im. Władysława Orkana oraz Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „Dąbie”

Od początku trwania zawodów Honorowy Patronat nad turniejem obejmuje Prezydent Miasta Szczecin p. Piotr Krzystek i prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Ręcznej p. Zbigniew Tarczykowski.

Ponadto wzorem ubiegłego roku będziemy dążyć, żeby patronat medialny objęła Telewizja Polska Szczecin, Kurier Szczeciński i Polskie Radio Szczecin i inne media lokalne.

baner

W programie imprezy, oprócz gier turniejowych, przewidujemy szereg atrakcji przeznaczonych dla uczestników  i odwiedzających turniej mieszkańców Szczecina: pokazy grup tanecznych, place zabaw dla dzieci, rejs stateczkiem po jez. Dąbie, możliwość zjedzenia potraw z grilla, mecz pokazowy z udziałem byłych zawodniczek i zawodników szczecińskiej Pogoni. Ponadto planujemy zorganizować wycieczkę po Szczecinie dla każdej z drużyn przyjezdnych.

W tym roku  mistrzostwa są częścią obchodzonych rokrocznie „Dni Dąbia” i zostaną połączone z piknikiem rodzinnym organizowanym przez Radę Osiedla „Dąbie”

partnerzy

aktualizowano: 2013-06-08