Imprezy sportowe

Imprezy sportowe 5 czerwca 2014 wyświetleń: 4671

II Turniej piłki siatkowej plażowej ESPADON CUP

W dniach 06-07 czerwca 2014 roku na terenie Kąpieliska Miejskiego Dąbie ul.Żaglowa 1 odbedzie sie  II TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ PLAŻOWEJ ESPADON CUP w kategoriach młodzieżowych.

Zawody są kontynuacją ubiegłorocznego turnieju.Wcześniejsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem zespołów piłki siatkowej na co dzień uprawiających halową odmianę tej dyscypliny sportu , dlatego w tym roku turniej bedzie trwał 2 dni (ok 100 uczestników)dzieki którym możemy podnosić poziom organizacyjny i rangę sportową turnieju.W piątek w rywalizacji wezma udział zawodniczki Szczecinskich uks-ow ,a w sobote ropoczna udział w turnieju młodzi siatkarze ze szkól podstawowych i gimnazjum woj.zachodniopomorskiego.

Głównym celem imprezy jest propagowanie zabawowej formy piłki siatkowej, jaką jest piłka siatkowa na plaży, jako dyscypliny sportu, kształtowanie nawyków aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz promocja szczecińskich klubów, szkół,  miasta Szczecina i województwa.

W programie imprezy, oprócz gier turniejowych, przewidujemy szereg atrakcji przeznaczonych dla uczestników  i odwiedzających turniej mieszkańców Szczecina: place zabaw dla dzieci, możliwość zjedzenia potraw z grilla, mecz pokazowy z udziałem  zawodniczek SSPS CHEMIK POLICE i zawodników KS Morze Bałtyk.

aktualizowano: 2014-06-05