Archiwum gimnazjum

Archiwum gimnazjum 11 stycznia 2015 wyświetleń: 1927

Zdrów jak ryba. Czy tak jest na pewno?

9 stycznia grupa 12 uczniów z klasy 1 A pod opieką p. Anny Lorenc wzięła udział w zajęciach na Uniwersytecie Szczecińskim w ramach Nocy Biologów.

Na zajęciach uczniowie dosłownie zaglądali w głąb ryby w poszukiwaniu pasożytów. Obserwowali jalito, skrzela i oko ryb z Odry. Niektórym uczniom udało się znaleźć jeszcze żyjące w rybie pasożyty. Uczniowie wycinali również fragmenty mięśni ryby do badań pod kątem obecności w nich metali ciężkich. Dzięki zajęciom uczniowie z bliska mieli możliwość zapoznania się z budową ryby, położeniem płetw, anatomią ryby. Pod binokularem obserwowali wygląd skrzeli. Oprócz tych zajęć uczniowie obejrzeli również wystawę egzotycznych pająków, owadów oraz mięsożernych roślin, a także mieli możliwość zobaczenia z bliska krabów. Niektórzy odważni zdecydowali się nawet wziąć je w ręce.

A. Lorenc

aktualizowano: 2015-01-11