Archiwum gimnazjum

Archiwum gimnazjum 15 września 2013 wyświetleń: 2946

Warsztaty fotograficzno-filmowe

Dnia 14 września 2013 r. grupa naszych młodych artystów z Gimnazjum wzięła udział w warsztatach fotograficzno - filmowych.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Fundację "Szczecińska" ze środków Województwa Zachodniopomorskiego.

Zajęcia odbyły się w gmachu naszego Gimnazjum, gdzie uczniowie po zajęciach wspólnych podzielili się na dwie grupy. Pierwsza udała się do specjalnie zaciemnionej sali na warsztaty fotograficzne z Panem Tadeuszem Czerniawskim, fotografem szczecińskim,

a druga grupa udała się na warsztaty filmowe z Panem Mieczysławem Szewłogą z TVP Odzizał Szczecin.

Uczniowie mieli okazję poznać tajniki sztuki fotografowania i sami mieli okazję tworzyć niezwykłe zdjęcia, choćby metodą malowania światłem. Filmowcy z kolei po lekcji kadrowania i ustawiania kamery wcięlili się w reżyserów i aktorów. Nakręcili swój pierwszy film!!

Każdy z uczestników spotka się w większej grupie osób (uczniami innych szkół w których odbywały się takie warsztaty) podczas podsumowania warsztatów, gdzie zostanie wyłonione najlepsze zdjęcie i najciekawszy film. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o odbytym kursie :)

Gala podsumowująca odbędzie się w połowie października.

aktualizowano: 2013-10-05