Archiwum gimnazjum

Archiwum gimnazjum 15 marca 2017 wyświetleń: 1702

Święto Liczby Pi w Naszym Gimnazjum

Ludolfina - stała matematyczna, która pojawia się w wielu dziedzinach  matematyki i fizyki. Dzień 14 marca w naszej szkole mijał pod hasłem " Liczba Pi - najsłynniejsza liczba świata".

W związku z tym zorganizowano wiele imprez, konkursów, atrakcji matematycznych,  wśród  nich konkurs  "1 z 6" wzorowany na teleturnieju 1 z 10 emitowanym w Telewizji Polskiej. Przygotowaniem uroczystości zajęli się uczniowie klasy 3B, teleturniej poprowadziły uczennice klasy 2 A Weronika Markowska i Małgorzata Kustrzyk. W rywalizacji wzięły udział wszystkie klasy drugie i trzecie. Zwycięska drużyną okazała się klasa 3 "A" w składzie: Weronika Czaplińska, Maksymilian Ziętarski. Drugie miejsce zajęła reprezentacja klasy 2 "A": Julia Gacal i Dariusz Strycharz miejsce trzecie przypadło zaś klasie 2 "B", której przedstawicielami byli Arkadiusz Barański i Sylwester Wołyniec. Święto Liczby Pi, święto matematyki, miało niewątpliwie walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób na uatrakcyjnienie naszego szkolnego życia, a więc przyjemne z pożytecznym. Serdecznie gratulujemy zwyciezcom i wszystkim klasom. Dziękujemy za udział i zaangażowanie.

aktualizowano: 2017-03-15