Archiwum gimnazjum

Archiwum gimnazjum 11 grudnia 2013 wyświetleń: 3516

Podsumowanie akcji Paczka dla Bohatera

W dniach od 25.11 do 06.12 uczniowie z Gimnazjum Nr 24 w Zespole Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie, Technikum Kształtowania Środowiska w Zespole Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie i Technikum Informatycznego SCI w Szczecinie brali udział w akcji „Paczka dla Bohatera”, organizowanej już po raz trzeci przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Borujsko.

Akcja polegała na zbiórce żywności oraz chemii gospodarstwa domowego dla kombatantów. Niestety wiele z tych osób żyje bardzo, bardzo skromnie, czasami na granicy nędzy. Taka pomoc ze strony ludzi dobrej woli jest dla nich niezmiernie ważna i potrzebna. Niejednokrotnie dary, które Ci ludzie otrzymują pozwalają na godną Wigilię.

Uczniowie w swoich szkołach zbierali nie tylko żywność i chemię, ale tworzyli stroiki na stoły wigilijne, projektowali kartki bożonarodzeniowe, które potem ręcznie wypisali i udekorowali. Dla każdego była to niezwykła lekcja patriotyzmu. Przy okazji tej akcji uczniowie dowiedzieli się o losach naszych Bohaterów, którzy przelewali krew za ojczyznę, tą dużą i tą małą.

Akcja w szkołach została zakończona w sobotę 7 grudnia. Tego dnia zebrano dary ze szkół. Ciężko jest podać dokładną liczbę zebranych rzeczy, ale tak orientacyjnie można powiedzieć, że w siedzibie GRH BORUJSKO (inicjatora akcji) złożyliśmy:

- ok. 50 opakowań mąki
- ok. 40 opakowań cukru
- ponad 170 opakowań różnych przetworów i konserw
- ok. 80 opakowań kawy i herbaty
- ok. 90 opakowań makaronu, kaszy, ryżu, płatków
- ponad 100 opakowań mydła
- 140 stroików świątecznych
- 150 kartek świątecznych
oraz oleje, sól, kakao, płyny do mycia naczyń, dżemy, soki, syropy, przyprawy, herbatniki, czekolady, ciastka i sporo innych rzeczy.

Uczniom spodobała się ta akcja i już mają w głowie kilka nowych pomysłów na następny rok. Dziękujemy im za pomoc i za te pomysły, a zwłaszcza dziękujemy Organizatorowi za pomysł i siłę w jego realizowaniu.

Chwała Bohaterom!

aktualizowano: 2013-12-11