Archiwum gimnazjum

Archiwum gimnazjum 22 marca 2016 wyświetleń: 1542

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w Naszym Gimnazjum

14 marca 2016 roku świętowaliśmy w  naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby Pi.  Organizatorami święta byli uczniowie klasy 2b – o profilu matematycznym oraz uczniowie klasy 3b. Celem imprezy było pokazanie uczniom innego oblicza matematyki – pięknej, ciekawej i tajemniczej.

Przygotowania do tego święta  zaczęły się dużo wcześniej. Dwa tygodnie przed obchodami uczniowie mieli za zadanie przygotować plakaty zachęcające do uczestnictwa klas w tym wydarzeniu, udekorować salę i przygotować konkursy dla klas pierwszych, drugich i trzecich.

Pierwsza część uroczystości to rywalizacja pomiędzy klasami pierwszymi. Uczniowie mieli za zadanie: przygotować krótkie przedstawienie z matematyką w tle, następnie rozwiązać  krzyżówki matematyczne , sudoku i przygotować  ciasta w kształcie koła. Uczniowie bawili się znakomicie. Zwycięzcą rywalizacji klas pierwszych została klasa 1A.

Druga część uroczystości to teleturniej matematyczny 1 z 6  wzorowany na telewizyjnym programie edukacyjnym 1 z 10.

Pytania sprawdzały wiedzę matematyczna. Czas do namysłu i rozpoczęcia odpowiedzi wynosi 3 sekundy. Rozpoczęcie prawidłowej odpowiedzi w trakcie sygnału oznaczającego upłynięcie trzech sekund zalicza odpowiedź.

Na każdym stanowisku zawieszono trzy balony oznaczające tzw. szanse. Zła odpowiedź lub brak odpowiedzi po upływie ustalonego czasu - to utrata szansy, czyli przekłucie balonu. W całej grze obowiązuje zasada, że utrata trzech szans w dowolnym etapie oznacza odpadnięcie z gry, z wyjątkiem I etapu gry.

Zwycięzcami pojedynku pomiędzy klasami zostali uczniowie klasy 2A. Gratulujemy!

aktualizowano: 2016-03-22