Archiwum gimnazjum

Archiwum gimnazjum 17 października 2015 wyświetleń: 1806

Kadeci klasy II C w 12 Batalionie Dowodzenia Ułanów Podolskich

W dniu 13 października br. na terenie koszar 12bdow miały miejsce uroczyste obchody
Święta Wojsk Łączności i Informatyki, które połączone były z Dniem Otwartych Koszar.

Z tej okazji dowódca ppłk Andrzej Wojciechowski, jako absolwent Zespołu Szkół Nr 2, zaprosił pana dyrektora Bogusława Nowaka oraz uczniów – kadetów na uroczystość, która miała miejsce na placu apelowym.

Nasi uczniowie bacznie obserwowali kompanię honorową i defiladę pododdziałów. W trakcie uroczystości odczytane zostały życzenia, decyzje i rozkazy okolicznościowe. Z okazji święta z trybuny honorowej padały wielokrotnie życzenia satysfakcji ze służby oraz osiągania kolejnych sukcesów zawodowych. Uroczystość zakończyło wykonanie pieśni reprezentacyjnej. Oprawę muzyczną uroczystego apelu zapewniła Orkiestra Wojskowa ze Szczecina.

Najciekawszym punktem uroczystości dla naszych kadetów okazał się pokaz dynamiczny –atak terrorystów, strzały, pościg, pożar...  Na szczęście to tylko ćwiczenia.

aktualizowano: 2015-10-17