Archiwum gimnazjum

Archiwum gimnazjum 3 marca 2016 wyświetleń: 1897

Finał "Iskierki Radości"

Dobiegła końca 15. edycja akcji charytatywnej „Podaruj dzieciom iskierka radości – szczecińskie szkoły potrzebującym”. Na terenie Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie przeprowadzona była w dniach 01 XII 2015 – 29 II 2016 r.

Nad jej przeprowadzeniem czuwała młodzież klasy 2b Gimnazjum nr 24. Realizowali to zadanie w ramach projektów gimnazjalnych obowiązkowych dla uczniów klas drugich gimnazjum.  Dwunastu uczniów kl. 2 b dobrowolnie wybrało ten projekt zaproponowany całej społeczności uczniowskiej przez koordynatorkę Iskierki radości  w ZS 2 p. Marzenę Danowską.

Podczas inauguracji „Iskierki radości” 28 XI 2015 r. w Galerii Kaskada Zespół Szkół Nr 2 reprezentowała uczennica klasy pierwszej Technikum Kształtowania Środowiska Adriana Zubala piosenką „Pod papugami” Czesława Niemena.

Młodzież kl. 2 b gimnazjum samodzielnie wykonała plakaty promujące „Kawiarenkę iskierkową”. Sami piekli ciasta i zajmowali się ich sprzedażą. Osobiście zbierali pieniądze wśród rówieśników, rodziców i pracowników szkoły. W wyniku tych działań zebrano 340zł 61gr.

W ramach „Kolorowych dni” zebrano przybory szkolne, artykuły papiernicze i maskotki.  Łącznie  47 sztuk artykułów, w tym 6 książek oraz 12 sztuk maskotek.

Podczas „Pachnących dni” zostały zebrane kosmetyki, środki czystości wg załączonego protokołu zbiórki. W tym czasie zebrano 32 sztuki artykułów.

Artykuły te po przeliczeniu i zapakowaniu zostały przekazane CARITAS przy parafii rzymsko-katolickiej pw. Wniebowzięcia NMP, Pl. Kościelny 2 w Szczecinie. Będą stanowiły między innymi zawartość paczek przygotowywanych na Święta Wielkanocne dla ubogich rodzin parafii. Są zarazem wsparciem mieszkańców lokalnego środowiska.

Protokoły, potwierdzenie przelewu wraz ze sprawozdaniem i dokumentacją zdjęciową wysłano do organizatorów akcji Zespołu Szkół Nr 5 w Szczecinie. Zamieszczono je również w załączniku poniżej.

Kolejnymi krokami podejmowanymi przez koordynujących akcją jest podliczenie środków i ich podział między szkoły biorące w niej udział. Te, w porozumieniu z Pedagogiem szkoły i wychowawcami klas, zostaną przekazane na potrzeby najuboższych rodzin tych placówek.

„Wystarczy iskra, by zapłonął wielki płomień” – płomień ofiarnych serc i dobra świadczonego innym.

aktualizowano: 2016-03-03