Archiwum gimnazjum

Archiwum gimnazjum 23 grudnia 2014 wyświetleń: 2400

Finał IV edycji Paczki dla Bohatera i nie tylko.

W Niedzielę 22 grudnia zakończyła się IV edycja akcji "Paczka dla Bohatera", w której udział wzięli uczniowie klasy sportowo-mundurowej naszego gimnazjum.

Cała ekipa z trasy nr 7 /fot.: Mariusz Dubojski / Cała ekipa z trasy nr 7
/fot.: Mariusz Dubojski /
To tylko namiastka tego co udało się zgromadzić  /fot.: Adam Czarniawski /
To tylko namiastka tego co udało się zgromadzić
Życzenia wypisane przez naszych gimnazjalistów  /fot.: Adam Czarniawski /
Życzenia wypisane przez naszych gimnazjalistów
Odprawa przed rozpoczęciem akcji w Niedzielę  /fot.: Adam Czarniawski /
Odprawa przed rozpoczęciem akcji w Niedzielę
► więcej

"Paczka dla Bohatera" to niezwykła akcja charytatywna której celem jest pomoc polskim Kombatantom, którzy poświęcili swoje młode życie walce o wolność Ojczyzny. Niekiedy ich losy powojenne nie były miłe. Nie zbierali wiązanek wdzięczności. Nie uczestniczyli w paradach. Historia postąpiła z nimi źle. Nazwała ich bandytami i działaczami przeciwko kraju. Władze komunistyczne wysyłały ich na sybir, robili problemy ze znalezieniem pracy. Dziś - są już starszymi osobami, które potrzebują pomocy, czasu i rozmowy.

Uczniowie naszego gimnazjum już po raz drugi włączyli się w tą akcję. W tym roku w sposób szczególny włączyła się klasa sportowo-mundurowa, która zebrała środki finansowe na zakup niezbędnych artykułów gospodarstwa domowego tak bardzo potrzebne przed okresem świątecznym.

W Niedzielę 22 grudnia przedstawiciele klasy - Oliwia Giergielewicz, Daniel Berdych i Jakub Cieślik wraz z wychowawcą Panem Mariuszem Dubojskim uczestniczyli w finale tej akcji. Od godziny 11 do 18 odwiedzali domy naszych Kombatantów. Każda wizyta była wyjątkowa, wzruszająca i pełna emocji. Uczniowie wręczali każdemu kartkę z życzeniami i upominki rzeczowe (paczki z żywnością i chemią gospodarstwa domowego). Były to wizyty oczekiwane i wyczekiwane.

W tej szczytnej akcji udział wzięło kilka szczecińskich szkół, stowarzyszeń, ludzi prywatnych, ale również kolejny raz Duńscy żołnierze pracujący w Międzynarodowym Korpusie NATO w Szczecinie. Liczna pomoc napływała też od polonii zagranicznej. Wszystko to pozwoliło stworzyć ponad 500 paczek dla Kombatantów, Główny Organizator Grupa Rekonstrukcji Historycznej Borujsko część darów przekazała dla domów dziecka i osób bezdomnych.

- Pielęgnujcie wolność – ona nie jest dana raz na zawsze! Pamiętajcie o Kresach! Nie pozwólcie umierać naszym Bohaterom po raz drugi! – tymi słowami Pani Major Danuta Szyksznian-Ossowska „Sarenka”, podziękowała wszystkim osobom, które włączyły się w kolejną edycję akcji Paczka dla Bohatera w Szczecinie.

Tego samego dnia o godzinie 16 na Placu Lotników miało miejsce przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju, które właśnie tego dnia dotarło do naszego miasta. Nasi Kadeci wraz z wieloma grupami harcerskimi, ale i mieszkańcami Szczecina zabrali światełko dalej. Przekazali je pozostałej grupie Komabatantów, którzy jeszcze na nich czekali oraz zawieźli je do parafii rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia NMP w Reptowie.

"Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II

artykuł podsumowujący akcję - więcej

Facebook GRH Borujsko