Archiwum gimnazjum

Archiwum gimnazjum 13 marca 2014 wyświetleń: 5285

Dzień liczby Pi

W związku ze zbliżającym się dniem liczby Pi w naszym Gimnazjum organizowany jest konkurs...

1. ORGANIZATOR I CZAS TRWANIA KONKURSU

Organizatorem Szkolnego „Dnia liczby Pi”  jest zespół matematyczny a osobami odpowiedzialnymi są  Izabela Żałoba, Monika Pieniak nauczyciele matematyki  w Zespole Szkół Nr 2 im. Wł. Orkana w Szczecinie, ul. Portowa 21.

• Konkurs rozpocznie się w dniu 14 marca 2014 r.
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 marca 2014 r.

CEL KONKURSU

- rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów,
- pobudzanie uczniów do twórczego myślenia,
- popularyzacja matematyki,
- rozwijanie inwencji twórczej uczniów.

2. WARUNKI UCZESTNICTWA

• Każda klasa przygotowuje mini gazetkę pod hasłem ”Pi – razy oko”

Wymagania są następujące:

• Ciekawe informacje o liczbie pi,
  • Logiczny i poprawny język matematyki,
  • Humorystyczne rysunki i zagadki.

• Z każdej klasy gimnazjalnej dwóch wytypowanych wcześniej przedstawicieli weźmie udział w konkursie wiedzy o LUDOLFINIE (konkurs wiedzy o liczbie Pi).
  • Konkurs indywidualny na najlepszy plakat mówiący o własnościach liczby Pi

3. TERMIN KONKURSU

•  Etap pisemny konkursu odbędzie się 13 marca 2014 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Szczecinie
  • Ocena mini gazetki i plakatów odbędzie się 13 marca 2014

6. ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU I NAGRODY

•  Oceny testu, mini gazetki i plakatu dokonuje Jury powołane przez Organizatora.
  • Ocena klasy - Jury bierze pod uwagę sumę punktów za etap pisemny i mini gazetkę „Pi – razy oko”

7. OGŁOSZENIE WYNIKÓW I ROZDANIE NAGRÓD

•  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 18 marca 2014 r.
  • Zwycięzcy Konkursu zostaną w dniu rozstrzygnięcia Konkursu powiadomieni przez Organizatora o przyznaniu im nagród.
  • Zwycięska klasa otrzyma dyplom i nagrodę rzeczową w postaci …∏… poczęstunku.
  • Dla wszystkich uczestników indywidualnych dyplomy a dla zwycięzcy dyplom i nagroda rzeczowa.

8. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

•  Wszelkie pytania i uwagi można kierować do pani Izabeli Żałoby i Moniki Pieniak.

9. ZAGADNIENIA DO PYTAŃ KONKURSOWYCH

•  Wymagany zakres konkursu obejmuje program nauczania matematyki w szkołach gimnazjalnych.
  • Koła i okręgi
  • Pole koła i długość okręgu
  • Pole wycinka koła i długość łuku
  • Ciekawostki o liczbie Pi