60-lecie szkoły

60-lecie szkoły 26 października 2016 wyświetleń: 3184

Przyjaciele naszej szkoły, czyli jeszcze o jubileuszu 60-lecia Zespołu Szkół Nr 2

Nie ma dobrego kształcenia zawodowego bez dobrze wyposażonych warsztatów szkolnych, bez możliwości nauki poprzez praktyczne działanie. Dlatego staramy się pozyskać do współpracy firmy związane z branżami, z których wywodzą się zawody, w jakich  kształci się nasza młodzież. Zarówno na co dzień, jak i z okazji naszego święta, wspierają nas życzliwe firmy: producenci, przedsiębiorcy i hurtownie.

Wśród nich przede wszystkim firma Tweetop, istniejąca na polskim rynku od 2001 roku, która  w Szczecinie, na ulicy Ludowej 24, uruchomiła nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną produkcję rur instalacyjnych. Fabryka mieści się w pięknym, zabytkowym budynku, odrestaurowanym z wielkim pietyzmem.

W zakładach działających poza granicami naszego kraju Tweetop produkuje również systemy ogrzewania płaszczyznowego Tweetop Floor oraz swoje nowe, sztandarowe urządzenia – pompy ciepła. Pompa ciepła Tweetop EcoHeat Pro została uhonorowana w 2014 roku Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich, który przyznawany jest najbardziej innowacyjnym produktom, wytwarzanym w oparciu o nowoczesne technologie. Dodajmy, że jest urządzeniem o bardzo ładnym, atrakcyjnym wyglądzie.

Tę właśnie pompę ciepła z przeznaczeniem do celów dydaktycznych otrzymaliśmy w darze od firmy Tweetop. Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Frankowiczowi, dyrektorowi handlowemu, za ogromną życzliwość i zrozumienie, jakie okazuje naszej szkole.

Wspiera nas  również - obchodząca w tym roku 20-lecie obecności na rynku polskim- firma BIMs PLUS, profesjonalny dystrybutor produktów z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacji i wentylacji, instalacji oraz techniki sanitarnej. Korzystamy z organizowanych przez firmę szkoleń w jej siedzibie w Warzymicach k/Przecławia (np. w sali szkoleniowej firmy Brötje, producenta kotłów c.o. i podgrzewaczy wody), wiedzy doradców technicznych, katalogów i materiałów informacyjnych. Na ekspozycji w  salonie ELEMENTS poznajemy najnowsze trendy w projektowaniu i stylistyce wyposażenia łazienek.

To tutaj możemy dowiedzieć się bezpośrednio od producentów i wykonawców, co dzieje się w branży ciekawego, jak zmieniają się materiały i technologie – szkoła zawodowa powinna nadążać za nowościami!

Mimo że BIMs PLUS kieruje swoją ofertę handlową i szkoleniową przede wszystkim do działających już w zawodzie instalatorów, Pan Leszek Wacławczyk, Prezes szczecińskiego oddziału firmy BIMs PLUS, jest otwarty na potrzeby młodych ludzi, którzy na razie zdobywają kwalifikacje w szkole i dopiero w przyszłości znajdą się na rynku pracy.

Dziękujemy bardzo za pomoc i życzliwość, okazywaną nam od wielu lat przez BIMs PLUS, a także za wsparcie finansowe z okazji jubileuszu.

Firma   CEMEX Polska działa na polskim rynku od 2005 roku i aktualnie zatrudnia blisko 1200 osób w swoich dwóch zakładach cementowych, 42 wytwórniach betonu, siedmiu kopalniach kruszyw oraz biurze w Warszawie. Jest producentem betonu towarowego, cementów, kruszyw, chemii budowlanej i domieszek chemicznych. Za swoje dokonania otrzymuje wiele branżowych nagród - w ostatnim okresie prestiżową nagrodę w kategorii „Zagraniczne inwestycje w Polsce”, za przyczynianie się do wzrostu zatrudnienia i rozwoju gospodarczego Polski w ramach konkursu organizowanego przez Fundację Kronenberga.

Na ulicy Letniej w Szczecinie Dąbiu mieści się jedna z wytwórni betonu towarowego CEMEX Polska. Od wielu lat jesteśmy tam częstymi gośćmi; Pan Stanisław Stankiewicz, kierownik wytwórni, tłumaczy nam w komunikatywny sposób zawiłości technologii produkcji dobrego betonu. Zawsze możemy liczyć na sympatyczne przyjęcie, współpracę i wsparcie przy okazji organizacji imprez szkolnych lub na rzecz środowiska lokalnego, inicjowanych przez naszą szkołę. Bardzo dziękujemy!

Do grona przyjaciół naszej szkoły należą także firmy:

-Termet, producent pomp ciepła, kotłów centralnego ogrzewania i podgrzewaczy ciepłej wody,

-Thermaflex, producent izolacji i systemów do wykonywania instalacji solarnych,

-Oventrop, producent armatury instalacyjnej i automatyki,

-Kludi, producent armatury kuchennej i  łazienkowej,

-Geberit, producent systemów instalacyjnych i urządzeń sanitarnych,

-Vogel&Noot, producent grzejników,

-Reflex, producent naczyń wzbiorczych,

-Uponor, producent systemów instalacyjnych,

-Santech M. Lesiński, R. Lewandowski, firma wykonawcza z branży sanitarnej i grzewczej,

-Wilo, producent pomp,

-Prandelli, producent systemów instalacyjnych,

-Wavin, producent systemów  instalacyjnych i systemów do wykonywania sieci zewnętrznych,

-Area, producent systemów klimatyzacyjnych i chłodniczych,

-Wigmors, hurtownia materiałów do wykonywania systemów klimatyzacyjnych i chłodniczych.

Jeszcze raz serdecznie wszystkim Państwu dziękujemy - mamy nadzieję, że będziecie Państwo wspierać nas

także w przyszłości.

- Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 w Szczecinie Dąbiu