Aktualności 29 maja 2014 wyświetleń: 2665

Zielona energia w Dąbiaku

W trakcie Rodzinnego EkoFestynu w dniu 23 maja odbyły się atrakcyjne pokazy w ramach projektu „PWP Zielona Energia w Szkołach”. Młodsi uczniowie, którzy odwiedzili naszą szkołę mieli świetną okazję, aby zapoznać się z zestawami edukacyjnymi, które promują pozyskiwanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Pierwsza część pokazu dotyczyła m.in.:

-  miniaturowej elektrowni wiatrowej zaprojektowanej m.in. do badania wpływu nachylenia łopat wirnika na sprawność całego układu,

- zestawu z elektrolizerem przeznaczonym do pozyskiwania wodoru,

- zestawu z panelami słonecznymi, który napędzał samochód i wiatraczek,

- hydrosamochodu z ogniwem paliwowym.

Druga część pokazu była związana z efektywnością energetyczną. Dzieci przekonały się na własnej skórze jak działa kamera termowizyjna. Dzięki takiej kamerze możliwa jest nie tylko lokalizacja nieszczelnych miejsc, którymi ucieka ciepło, ale także identyfikacja usterek urządzeń energetycznych itp. Aplauz publiczności wzbudził film nagrany kamerą termowizyjną "Jak w nocy zachowują się zwierzęta w lesie".

Wszystkim zainteresowanym dziękujemy za wizytę. Jednocześnie mamy nadzieję, że pobudziliśmy ciekawość i chęć korzystania z odnawialnych źródeł energii.

Agnieszka Raducka

aktualizowano: 2014-05-29