Aktualności

Aktualności 26 września 2019 wyświetleń: 716

W ramach Code Week 2019 - Europejskiego Tygodnia Kodowania zapraszamy na Trzeci Szkolny Konkurs Kodowania "Koduj ze Scratch'em"

Europejski Tydzień Kodowania towydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

 

Regulamin konkursu „Kodowanie ze Scratchem" 

  1. Celem konkursu „Kodowanie ze Scratch'em" jest rozwijanie zainteresowań informatycznych wśród uczniów. Podniesienie poziomu wiedzy z zakresu kodowania. Upowszechnienie oprogramowania uczącego myślenia analitycznego oraz stymulowanie kreatywności i logicznego myślenia.

  2. W konkursie mogą brać udział uczniowie Zespołu Szkół Nr 2.

  3. Konkurs składa się z dwóch etapów.

  4. Etap I polega na indywidualnym przygotowaniu przez uczestników konkursu projektu w języku Scratch na wylosowany temat.

  5. Projekt musi być wykonana samodzielnie przez autora lub autorów i nie powinien być miksem innego projektu. Nie można korzystać z pomocy innych uczestników (II etap) ani Internetu.

  6. Etap II (finał) organizowany jest po zakończeniu I etapu i polega na pracy w zespole (skład zespołu jest losowy) nad projektem na zadany temat.

  7. Komisja Konkursowa ocenia projekty pod kątem zaawansowania technicznego, samodzielności, oryginalności i jakości wykonania. Komisja Konkursowa może zadawać pytania autorom projektów.     

  8. Na podstawie wyników I i II etapu Komisja Konkursowa ustala zdobywców I-go, II-go i III-go miejsca oraz przyznaje wyróżnienia.

  9. Dla miejsca I-go, II-go i III-go przewidziano nagrody - słuchawki, głośniki USB, PowerBanki.

  10. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 03 października 2019 u pani Zofii Słobody. Planowany termin konkursu 10 października. Ewentualny etap drugi 17 października.

ZAPRASZAMY

aktualizowano: 2019-09-26
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone