Aktualności 23 września 2016 wyświetleń: 1793

Sprzątanie Świata - 19 września

Podczas tegorocznej akcji Sprzątania Świata, uczniowie Naszego Gimnazjum pojechali do Ekoportu na  spotkanie edukacyjne, podczas którego  uczestniczyli w wyjątkowych lekcjach ekologii zorganizowanych na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Uczniowie dowiedzieli się  jak funkcjonuje PSZOK  i jakie odpady do niego przywozimy, jak powinniśmy prawidłowo segregować odpady i dlaczego ich segregacja jest istotna, oraz które odpady są niebezpieczne. Wzięli też udział w  warsztatach z artrecyklingu pod wiatą dydaktyczną. W trakcie tej części nasza młodzież według własnych pomysłów lub zaprezentowanych propozycji, wykonali prace plastyczne przy wykorzystaniu odpadów i w nawiązaniu do przewodniego hasła warsztatów „ Jak z niczego zrobić coś pięknego?”. Grupa dodatkowo odwiedziła Centrum Informacji Turystycznej Szmaragdowe Zdroje, gdzie zwiedzała podziemia.

aktualizowano: 2016-09-23