Aktualności 21 grudnia 2011 wyświetleń: 4541 Dubojski

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci W SZCZECINIE

,,Mam haka na raka”
Ogólnopolski Programdla Młodzieży, którego zadaniem
jest tworzenie kampanii społecznej, promocji profilaktyki nowotworowej i propagowanie postaw prozdrowotnych.

Program został połączony z ideą Europejskiego Roku Wolontariatu2011 mającego na celu uczcić i wyróżnić bezinteresowną pracę wolontariuszy
oraz ich niebagatelny wkład w rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Wykonano gazetkę informacyjną na tablicy szkolnej promującą wolontariat hospicyjny.

Dnia 13 grudnia o godz. 10 .00

/sala lustrzana/– odbyło się spotkanie z przedstawicielami
Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci:
Z p. Kingą Krzywicką odpowiedzialną za wolontariat hospicyjny
oraz p. Wiceprezes Zarządu Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci Joanną Szuberla

W programie były:
-Prelekcja
-film
-dyskusja

Spotkanie dotyczyło: Zapoznania młodzieży ze specyfiką pracy w Zachodniopomorskim Hospicjum dla Dzieci i wolontariatu hospicyjnego.

Promocja wolontariatu i korzyści z niego płynących, w tym kreowanie mody na wolontariat,wzmocnienie motywacji wstąpienia do wolontariatu, wzmocnienie systemowego podejścia do wolontariatu i kształtowanie właściwych postaw społecznych, praktyczna edukacja oparta na pozytywnychwzorcach z opieki paliatywno-hospicyjnej.

W SPOTKANIUuczestniczyły klasy:
PIERWSZE TECHNIKUM
oraz przedstawiciele klas
DRUGICH I TRZECICH Technikum

i klas III GIMNAZJUM

Zadaniem przedstawicieli klas była – relacja ze spotkania – na godzinie wychowawczej.
Wychowawcy klas – zostali zachęceni - do podjęcia tematu – wolontariatu młodzieży na godzinie wychowawczej.
Spotkanie zaowocowało zgłoszeniami uczniów do wolontariatu hospicyjnego, osoby przejdą w siedzibie Hospicjum odpowiednie szkolenie.
Powstała grupa uczniów odpowiedzialna za akcje pomocy na terenie ZS nr 2.

Nauczyciele odpowiedzialni za przeprowadzenie akcji:
-nauczyciel odpowiedzialny za kontakt z Fundacją Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci
i opiekun grupy wolontariatu - Beata Murawska.

-nauczyciel odpowiedzialny za Program ,,Mam haka na raka”, realizowany w naszej szkole – Monika Pieniak.

Akcję przeprowadzono przy współpracy z pedagogiem szkoły oraz wychowawcami klas.

Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci
Al. Powstańców Wielkopolskich 66/68
Tel./Fax. 91 486 93 30 (Poniedziałek - Piątek, 8:00 - 15:30)

Tel. Kom. 607 577 520 (Poniedziałek - Niedziela, Kontakt Całodobowy)