Aktualności 15 kwietnia 2014 wyświetleń: 2863

Klasa mundurowa w Gimnazjum nr 24

Po wielomiesięcznych staraniach i rozmowach trwających od listopada 2013 roku z Jednostką Wojskową oraz Kuratorium Oświaty udało się stworzyć pierwszą tego typu klasę na poziomie gimnazjum w województwie.

Logo - all rights reservedW grudniu 2013 roku nasza szkoła przez Dowódcę Wojsk Lądowych gen. Dyw. Andrzeja Malinowskiego i Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Czesława Mroczka została wpisana jako podmiot do współpracy w roczny Plan Współpracy Wojsk Lądowych z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi, a w kwietniu 2014 roku Kuratorium Oświaty w Szczecinie zaakceptowało realizację innowacji pedagogicznej pt. „Rozwijanie zainteresowań z zakresu wojskowości i bezpieczeństwa publicznego”. W ramach realizacji innowacji została nawiązana współpraca z Jednostką Wojskową 2901 w Podjuchach.

Pod koniec marca 2014 roku w Gimnazjum nr 24 odbył się test sprawności fizycznej do klasy mundurowej.

Do naszej szkoły przybyło ponad 40 kandydatów, którzy zadeklarowali naukę w tej klasie. Konkurencje sportowe nie przynosiły szóstoklasistom większych trudności. Po intensywniej rozgrzewce świetnie radzili sobie w zadaniach na czas, np.: wykonywali brzuszki, skok w dal z miejsca, bieg wahadłowy, rzut piłką lekarską, zwis na drążku. Wszystkiemu przyglądali się rodzice, którzy dzielnie kibicowali swoim pociechom.

Logo JW - all rights reservedZajęcia w tej klasie przybiorą charakter teoretyczno – praktyczny. Uczniowie będą nosić mundury według wzoru obowiązującego w Wojsku Polskim. Lecz mundur to nie wszystko, uczniowie tej klasy będę realizować rozszerzony materiał z historii, edukacji dla bezpieczeństwa, geografii, matematyki i języka angielskiego z zakresu wojskowości. Zajęcia z uczniami będą prowadzić również żołnierze zawodowi, którzy raz w miesiącu spotykać się będą z naszymi uczniami w jednostce wojskowej lub odwiedzą nas w szkole.

aktualizowano: 2014-04-15