Aktualności 25 września 2015 wyświetleń: 2119

Festiwal Nauki na WTMiT

25 września Wydział Techniki Morskiej i Transportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaprosił naszych uczniów na prezentacje oraz pokazy laboratoryjne, zorganizowane w ramach Festiwalu Nauki 2015.

Uczniowie klas 2E i 3E wzięli udział w 4 prelekcjach oraz 3 pokazach laboratoryjnych, poprowadzonych przez pracowników naukowych WTMiT. Była to doskonała okazja do zgłębienia tematów w zakresie klimatyzacji i chłodnictwa, wentylacji i transportu morskiego w połączeniu z odnawialnymi źródłami energii.

Prezentacje:

1. Innowacje w konteneryzacji.

2. Życie w klimatyzacji.

3. Pływające wyspy na morzu.

4. Zastosowanie energii odnawialnej na statkach.

Pokazy laboratoryjne:

1. Jak działa pompa ciepła? Model urządzenia chłodząco-grzewczego.

2. Czy Słońce może chłodzić? Model urządzenia chłodniczego zasilanego z fotoogniw.

3. Możliwości ciekłego azotu.

Projekt ScienceCity (Noc Naukowców) promuje głównie rolę naukowców, a przy okazji pozwala młodzieży przez kilka godzin poczuć klimat świata akademickiego.

Opiekunowie: Katarzyna Flisiak, Elżbieta Lesińska, Agnieszka Raducka, Katarzyna Wakuła

aktualizowano: 2015-09-27