Aktualności 26 maja 2014 wyświetleń: 6159

Eko-pojazdy i plakaty pt. Walory przyrodnicze Szczecina

Z okazji Dnia Ziemi w naszym gimnazjum odbyły się dwa konkursy: na Eko-pojazd i plakat pod hasłem "Walory przyrodnicze Szczecina. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpiło w maju. Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością.

Powstało ponad trzydzieści eko-pojazdów, wśród których znalazły się samochody, rakiety, statki kosmiczne, czołgi, łodzie. Do ich wykonania uczniowie wykorzystali kartony, butelki, zużyte zapałki, słomki do picia, popsute słuchawki i wiele innych "odpadów". Również konkurs na plakat cieszył się dużym zainteresowaniem. Zadaniem uczniów było ukazanie na plakacie jednego z miejsc Szczecina ciekawego pod względem przyrodniczym. Uczniowie wyszukali i przedstawili na plakatach informacje o Jeziorze Szmaragdowym, Parku Kasprowicza, Ogrodzie Różanym, Zalewie Szczecińskim, Dolinie Siedmiu Młynów. Plakaty zostały powieszone na korytarzach gimnazjum, mogli je również obejrzeć uczniowie z innych szkół, którzy przybyli na Ekofestyn organizowany przez nasz Zespół Szkół. Można było wtedy również obejrzeć wykonane przez naszych uczniów eko-pojazdy. Głosowanie na najciekawszy plakat i eko-pojazd odbyło się podczas zebrania z rodzicami - 20 maja. Każdy plakat i eko-pojazd otrzymał numer konkursowy, rodzice mogli zagłosować na kartach przygotowanych przez p. Annę Lorenc. Rodzice chętnie zatrzymywali się, by ocenić prace uczniów. Wśród nagród znalazły się wspaniałe książki, bilety do kina, pendrivy, płyty i drobne upominki.

Wyniki konkursów:

Konkurs na Eko-pojazd:

I miejsce: Aleksandra Biała kl. II B

II miejsce: Maksymilian Burnicki kl. I B

III miejsce: Maciej Skuczyński kl. II C

Wyróżnienia: Monika Rogowska kl. III C, Krystian Kujawski kl. III A, Monika Wojciechowska kl. II C.

Konkurs na plakat "Walory przyrodnicze Szczecina":

I miejsce: Gabrysia Ciesielska kl. I B

II miejsce: Julia Wierzejska kl. III A

III miejsce: Mateusz Miłosz kl. III A, Justyna Flisiak kl. III A, Aleksandra Papież kl. III A.

Wyróżnienia: Michał Wiereska kl. II B i Agata Mysielska kl. II C.

Organizatorkami konkursów były p. Anna Lorenc i p. Edyta Olszanowska.

aktualizowano: 2014-05-26