Aktualności 20 kwietnia 2012 wyświetleń: 4245 Dubojski

Dąbska Majówka - VII Rodzinny EkoFestyn

Już 28 kwietnia bieżącego roku, w sobotę, od godziny 11.00 do 17.00 w Zespole Szkół Nr 2 przy ulicy Portowej 21 odbędzie się impreza pod nazwą Myśl Globalnie Działaj Lokalnie. Otóż cała społeczność tej placówki zaprasza na cykliczne spotkanie: Rodzinny EkoFestyn połączony z Dniami Otwartymi Szkoły.

Rodzinny EkoFestyn 2012

Postępujące zmiany w środowisku naturalnym wymagają prowadzenia edukacji ekologicznej poprzez uświadamianie i kształtowanie postaw proekologicznych. W odpowiedzi na potrzebę zmiany stylu życia od siedmiu lat placówka angażuje dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców Dąbia oraz całego Prawobrzeża w działania na rzecz środowiska.

W tym roku po raz kolejny ZS Nr2 organizuje z okazji Dnia Ziemi Rodzinny EkoFestyn. Uczniowie z kierunków Technik Ochrony Środowiska, Technik Inżynierii Środowiska oraz Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej wraz z pracownikami naukowymi ZUT-u zaprezentują możliwości i korzyści z wykorzystania energii odnawialnej.

W punkcie odbioru zużytych baterii każdy uczestnik festynu za przyniesione dwadzieścia sztuk baterii otrzyma roślinkę wytwarzającą tlen. Będzie można dowiedzieć się: czy woda którą pijemy jest zdrowa?, co to jest GMO?, a pracownicy MPO i EGOS uświadomią wszystkim dlaczego warto segregować odpady.

Potrzeba zmiany stylu życia to także sposób odżywiania i spędzania wolnego czasu. Podczas festynu uczestnicy wezmą udział w zajęciach z Nordic Walking - główną zaletą tej formy wypoczynku jest ogólna poprawa stanu zdrowia, krążenia i dotlenienie całego organizmu. Fachowcy dadzą wskazówki jak przygotować się do sezonu żeglarskiego i rowerowego, oraz opowiedzą o bezpiecznym wypoczynku nad wodą i jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Odważni przystąpią do egzaminu na kartę motorowerową. Chętni zbadają poziom cukru we krwi, sprawdzą prawidłowość ciśnienia i dowiedzą się jak prawidłowo i racjonalnie się odżywiać. Przygotowany zostanie również punkt porad kosmetycznych.

Każdy znajdzie coś dla siebie: maluchy dmuchany zamek do zabawy, dorośli stoiska z rękodziełem, miasteczko rowerowe, pokazy ognia i wschodnich sztuk walki, a dla łasuchów - wojskowa grochówka.

Imprezę współorganizuje UM w Szczecinie, Nadleśnictwo Kliniska, Rada Osiedla Dąbie i WOPR.
Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Prawobrzeża i życzą udanej zabawy pod hasłem:

I ty masz wpływ na środowisko, przyjdź i baw się z nami.

Szczegóły na plakatach - możesz też pobrać plakat i wywiesić :)

utworzono : 2012-04-20