Aktualności

Aktualności 9 września 2018 wyświetleń: 393

Wycieczka na Targi Rolne AGRO POMERANIA w Barzkowicach

Dnia 7 września 2018 r. uczniowie z 1 TE, 2 T oraz 4 ST uczestniczyli w zawodowej wycieczce do Barzkowic. Tego dnia rozpoczęły się właśnie Targi Rolne AGRO POMERANIA 2018, które są wizytówką naszego województwa i jednym z największych wydarzeń rolniczych w Polsce. Impreza ta gromadzi wielu wystawców zarówno krajowych jak i zagranicznych z branży nie tylko rolniczej, ale i z ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii, a także turystycznej.

                Uczestnicy wycieczki mogli zapoznać się z ofertą wystawiających się firm i gospodarstw agroturystycznych oraz zagród edukacyjnych, wysłuchać porad specjalistów z zakresu doradztwa rolniczego w Barzkowicach, spróbować regionalnych i kresowych potraw, zobaczyć występ zespołu folklorystycznego „Jezioranki” z Krzemienia, wziąć udział w zajęciach edukacyjnych w EKOstrefie, zakupić rękodzieła twórców ludowych oraz obejrzeć kolekcję jesiennych warzyw i kwiatów. Do atrakcji należało też zwiedzanie Biosurowcowego Ogrodu Dydaktycznego, gdzie można było m.in. zagubić się w Tajemniczym Labiryncie kukurydzy, zwiedzić ścieżkę edukacyjną o tematyce pszczelarsko-leśnej oraz pooglądać zwierzęta hodowlane i gospodarskie.

                Zainteresowanie wspomnianymi targami jest duże, czego dowodem są rzesze odwiedzających. Nasza młodzież zadeklarowała się, że w przyszłym roku również weźmie udział w kolejnej, XXXII edycji targów.

 

Agnieszka Chromiec - Sęk

Katarzyna Galińska

Aneta Ogrodnik

aktualizowano: 2018-09-09
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: