Aktualności

Aktualności 1 lutego 2018 wyświetleń: 697

List od Lolobo z Kipsing (Kenia)

Już i nareszcie dotarł do naszej szkoły list od Lolobo Elegae, chłopca, którego edukację podjęliśmy się wspierać rok temu.  Wgląd do oryginału, póki co, w sekretariacie szkoły. W lutym rok temu po Kenii szlakiem placówek misyjnych Sióstr Felicjanek udała się delegacja katechetów z naszej archidiecezji, a wśród nich p. Marzena Danowska. W październiku odwiedził naszą szkołę Proboszcz tamtejszej placówki ks. Jeremy Kabuga. Na terenie naszej szkoły zasadził drzewko o nazwie „KIPSING”. Na początku stycznia przyleciały z Kenii Siostry Felicjanki. Przywiozły ze sobą listy od dzieci z Kipsing w Kenii.

 

31 stycznia br., pod patronatem Radia Szczecin, udała się tam z naszego miasta delegacja 9 osób. Zawieźli do dzieci ze szkoły podstawowej piórniki i lizaki podarowane przez ludzi dobrej woli. Obdarowanym zostanie również LOLOBO. To symboliczny gest wsparcia, troski i pamięci. Wcześniej obdarowaliśmy go listami od nas, butami, przyborami szkolnymi, słodyczami, bielizną, bluzkami i innymi drobiazgami.

Lolobo rozpoczął już w styczniu swój nowy rok szkolny. Czas, abyśmy znowu podjęli inicjatywy, aby móc przekazać środki na jego edukację.

Zachęcamy do odwiedzenia na Facebooku

- profilu: Kenia Przyjaciele Misji oraz

- strony: St. Paul the Apostle Kipsing Catholic Mission

aktualizowano: 2018-02-04
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: