INTERNAT

INTERNAT 24 marca 2021 wyświetleń: 12740

Internat

Wszystkie informacje odnośnie spraw związanych z Internatem będą dostępne w Aktualnościach pod zakładką INTERNAT.

Internat służy głównie uczniom Zespołu Szkół Nr 2 na stałe zamieszkujących w odległych miejscowościach województwa zachodniopomorskiego. Mieszkańcami internatu oprócz wychowanków Zespołu Szkół  Nr 2 są uczniowie innych szczecińskich szkół ponadpodstawowych.

Jesteśmy placówką koedukacyjną. W internacie istnieje możliwość zakwaterowania 35 dziewcząt i 35 chłopców.  Przy ścisłej współpracy z Rodzicami zapewniamy wszechstronną całodobową opiekę wykwalifikowanych  wychowawców oraz pedagoga szkolnego.

Młodzież mieszka, w zależności od powierzchni danego pomieszczenia, w pokojach 2-, 3- i 4- osobowych. Każdy pokój wyposażony jest w biurka z doświetleniem i zamykaną szafkę oraz w przestronną szafę na odzież. Na terenie internatu jest dostępne Wi-Fi.

W internacie mamy strefę relaksu, w której każdy znajdzie miejsce na realizację swoich pasji.

Dysponujemy również świetnie wyposażoną kuchnią, w której młodzież samodzielnie przyrządza sobie dodatkowe posiłki.

Internat jest wyposażony w najwyższej jakości system zabezpieczenia przeciwpożarowego. Czujniki znajdują się we wszystkich pomieszczeniach, w których przebywają wychowankowie.

Posiadamy także nowoczesny system monitoringu, pozwalający na dozorowanie strategicznych pomieszczeń, ale także na nadzór nad ogrodzonym, zielonym terenem zewnętrznym należącym do internatu, który służy jako przestrzeń sportowo-rekreacyjna z miejscami do odpoczynku i do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Sprawdzony system monitorowania wyjść i wejść, zarówno mieszkańców internatu, jak i osób niezakwaterowanych, znacząco podnosi bezpieczeństwo wewnętrzne w placówce.

W czasie wolnym proponujemy zajęcia rozwijające zainteresowania, uzdolnienia i kompetencje miękkie. W naszym Internacie działa Młodzieżowa Rada Internatu, Wolontariat, Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne, Dyskusyjny Klub Filmowy, Koło Miłośników Zdrowego Trybu Życia.

Tworzymy atmosferę koleżeństwa i przyjaźni, cenimy kulturę bycia i umiejętności współżycia społecznego, motywujemy i wdrażamy do systematycznej i efektywnej nauki, wspieramy rozwój zainteresowań i uzdolnień oraz dbamy o warunki wypoczynku. Organizujemy wiele imprez  cieszących się dużym powodzeniem. Wiele z nich stało się już tradycją, na którą co roku z niecierpliwością oczekują nasi wychowankowie.

Nasze cykliczne przedsięwzięcia i imprezy cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży. Najważniejsze z nich to: Otrzęsiny, Warsztaty o Zdrowym Stylu Życia, Święto Pieczonego Ziemniaka, Andrzejki, Mikołajki, wspólne wyjścia do kina, teatru, filharmonii, wycieczki dotyczące historii regionu, rajdy, spływy kajakowe i wiele innych.

Wniosek o przyjęcie do Internatu składa wychowanek, w wyznaczonym terminie. Odpłatność za zakwaterowanie składa się z opłaty za wyżywienie i opłaty za zamieszkanie, ustalonej na początku roku szkolnego.

ost. aktualizacja: 2021-04-12