Aktualności

Aktualności 20 stycznia 2026 wyświetleń: 20

Bezpłatne zajęcia programowania clickON

Uwielbiacie gry i nowe technologie? A gdyby tak pójść o krok dalej i nie tylko grać, ale tworzyć własne projekty cyfrowe?

Właśnie wystartowała kolejna edycja bezpłatnych zajęć programowania "clickON – zamień granie na programowanie!". To ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne, stworzone przez Gigantów Programowania. Jest skierowane do dzieci i młodzieży (6–18 lat), których pasjonują gry oraz nowe technologie. Podczas warsztatów dowiedzą się jak tworzyć własne projekty cyfrowe.

Projekt został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji, Ministerstwa Cyfryzacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji (ORE) oraz Prezydenta Miasta Szczecina, co potwierdza jego wysoką wartość edukacyjną.

To doskonała okazja, aby w nowym roku zainspirować się do nauki nowych umiejętności i podjęcia ekscytujących, rozwijających wyzwań.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają świat AI, uczą się tworzyć gry i aplikacje w takich środowiskach jak: Scratch, Minecraft Education oraz App Inventor, Python czy C#.

Najważniejsze informacje:

  • udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny,
  • czas trwania: styczeń – luty,
  • miejsce: Szczecin, al. Piastów 1 (lub online),
  • czas trwania: 1,5 godziny.

Szczegóły oraz zapisy dostępne są na stronie: https://giganci.info/clickon26

aktualizowano: 2026-01-20
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: