Technik Turystyki

Technik Turystyki 28 kwietnia 2020 wyświetleń: 19155

Technik turystyki na obszarach wiejskich

"Podróż... to przede wszystkim wyprawa w głąb siebie, we własne jestestwo, do własnych dawno już zapomnianych korzeni, spowodowana koniecznością znalezienia tego wizerunku świata, który zwykł tkwić nie tyle w naszym drugim, co nawet trzecim "ja" skutecznie - zdawać by się mogło - przykryty przez cywilizacyjny płaszczyk."

Ailo Gaup "Podróż na dźwięk szamańskiego bębna"

Technik Turystyki na obszarach wiejskich to kierunek dla osób zafascynowanych podróżami, ludźmi, zwierzętami, otaczającą nas przyrodą. Turystyka, a zwłaszcza, turystyka wiejska to jeden z najbardziej rozwijających się kierunków w Polsce i na świecie. Gospodarstwa agroturystyczne cieszą się coraz większą popularnością, stanowią alternatywę dla spędzenia urlopu. Turystyka wiejska łączy także przyrodę z historią, kulturą i tradycją, które każdy Polak powinien pielęgnować.

Wybierając Naszą Szkołę dołączysz do grona osób posiadających kwalifikacje do założenia i prowadzenia działalności turystycznej na najwyższym poziomie.

Zadaniem technika turystyki jest przygotowywanie ofert usług turystycznych, organizacja działalności turystycznej i rekreacyjnej. Technik ten stosuje zasady i instrumenty marketingu działalności zawodowej, współpracuje z instytucjami i organizacjami turystycznymi, stosuje specjalistyczne programy komputerowe podczas realizacji zadań zawodowych.

Nauka w zawodzie trwa pięć lat, w ciągu których realizowane są zarówno przedmioty zawodowe, jak i ogólnokształcące. W tym czasie uczeń przygotowywany jest do dwóch wyodrębnionych kwalifikacji:

HGT.09. Prowadzenie działalności turystycznej na obszarach wiejskich

a) przygotowania i sprzedaży imprez i usług turystycznych na obszarach wiejskich,

b) realizowania i rozliczania imprez i usług turystycznych na obszarach wiejskich;

HGT.10. Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego

a) organizowania prac w gospodarstwie rolnym,

b) organizowania działalności agroturystycznej,

c) obsługiwania klienta w gospodarstwie agroturystycznym.

Technik turystyki na obszarach wiejskich znajdzie zatrudnienie w:

♦ biurach turystycznych, hotelach, pensjonatach lub prywatnych domach turystycznych,

♦ będzie miał uprawnienia do prowadzenia własnej działalności gospodarczej związanej z turystyką,

♦ biurach promujących środowiska wiejskie, ich przyrodę, budownictwo, krajobraz i kulturę,

♦ ośrodkach wczasowych, organizacjach edukacyjnych, kółkach agroturystycznych.

Po skończeniu szkoły jako technik turystyki na obszarach wiejskich masz możliwość:

• realizowania się w zawodzie z dużym potencjałem na przyszłość, w ramach coraz częściej wybieranych przez ludzi form wypoczynku,
  • kształtowania miejsca pracy według własnego uznania i preferencji,
  • realizowania się w nie rutynowej pracy ze względu na znaczną atrakcyjność i różnorodność codziennych zadań,
  • bezpośredni kontakt z ludźmi,
  • poznawania ciekawych ludzi,
  • łączenia własnych pasji, filozofii stylu życia z pozyskiwaniem środków finansowych na utrzymanie,
  • możliwość uzyskania pełnych uprawnień rolniczych, uznawanych we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

ost. aktualizacja: 2021-04-08