Technik Ochrony Środowiska

Technik Ochrony Środowiska 28 kwietnia 2020 wyświetleń: 23202

Technik Ochrony Środowiska

Specjalista Ochrony Środowiska - PILNIE poszukiwany!!!

Zadaniem technika ochrony środowiska jest monitorowanie poziomu zanieczyszczeń w powietrzu, wodzie i glebie, a także określenie parametrów wielu procesów inżynierii środowiska, w tym na przykład uzdatniania wody. Technik ten klasyfikuje i identyfikuje różnego rodzaju odpady, sporządza bilans zanieczyszczeń, prowadzi badania laboratoryjne w specjalistycznym zakresie, planuje zadania usuwania zanieczyszczeń z powietrza, wody i gleby, bada i ocenia poziom hałasu. A ponadto, realizuje zadania związane z ochroną poszczególnych komponentów środowiska.

Nauka w zawodzie trwa pięć lat, w ciągu których realizowane są zarówno przedmioty zawodowe, jak i ogólnokształcące.

CHM.05. Ocena stanu środowiska, planowanie i realizacja zadań w ochronie środowiska

Technik ochrony środowiska znajdzie zatrudnienie
m.in. w:

♦ ośrodkach badań i kontroli stanu środowiska,

♦ terenowych organach administracji państwowej,

♦ stacjach sanitarno-epidemiologicznych,

♦ miejskich przedsiębiorstwach wodociągów i kanalizacji, stacjach uzdatniania wody,

♦ instytucjach naukowo-badawczych,

♦ przedsiębiorstwach gospodarki komunalnej,

♦ centrach edukacji ekologicznej.

Osoby z wykształceniem w zawodzie „technik ochrony środowiska” lub posiadające studia kierunkowe są jednymi z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy.

Nasza szkoła przygotuje Cię do podjęcia pracy zawodowej lub otworzy Ci drogę na wymarzone studia – nie tylko związane z ochroną środowiska.

Kierunek adresowany jest do uczniów zainteresowanych przyrodą i zmianami w niej zachodzącymi.

Przyjdź do nas a przekonasz się, że nauka może być ciekawa.

Badamy środowisko w terenie i laboratorium!!!

Wyjeżdżamy!!!

Prowadzimy warsztaty!!!

Spędzamy razem czas!!!

Otwieramy się na Was!!!

Pracujemy w zagranicznych laboratoriach np. w Irlandii!!!

Pomagamy innym!!!

Przyjdź, zobacz, zostań !!!

ost. aktualizacja: 2021-02-27