Technik Chłodnictwa i Klimatyzacji

Technik Chłodnictwa i Klimatyzacji 11 kwietnia 2017 wyświetleń: 12714

Technik Chłodnictwa i Klimatyzacji

Jak sprawić, aby nawiewane powietrze było zarówno chłodne jak i dobrze nawilżone? Czy interesujesz się w jaki sposób chłodzi się żywność? Jakie warunki należy zapewnić i jakie urządzenia należy dobrać, aby instalacje chłodnicze i klimatyzacyjne działały komfortowo?

Nadmorskie ośrodki gastronomiczne, magazyny żywności, transport, a przede wszystkim firmy montujące i serwisujące klimatyzację oraz chłodziarki borykają się z brakiem wykwalifikowanych pracowników. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców proponujemy uczniom kierunek kształcenia TECHNIK CHŁODNICTWA I KLIMATYZACJI, który od września 2016r. wystartował w naszej szkole.

Jesteśmy pionierską a zarazem jedyną szkołą z tym kierunkiem w województwie zachodniopomorskim.

Wybierając ten kierunek dołączysz do grona fachowców, którzy będą mieć kwalifikacje do montażu i eksploatacji urządzeń i instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła.

Zadaniem technika chłodnictwa i klimatyzacji jest:

- organizacja pracy, montaż i demontaż urządzeń i instalacji chłodniczych oraz klimatyzacyjnych,

- montaż i uruchamianie chłodziarek, klimatyzatorów i pomp ciepła,

- ocena stanu technicznego tych urządzeń,

- obsługa, konserwacja i naprawa tych urządzeń i instalacji.

Nauka w zawodzie trwa pięć lat, w ciągu których realizowane są zarówno przedmioty zawodowe, jak i ogólnokształcące.

ELE.03. Wykonywanie robót związanych z montażem instalacji i urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła

ELE.04. Eksploatacja i organizacja robót związanych z montażem instalacji i urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła

Technik chłodnictwa i klimatyzacji znajdzie zatrudnienie w:

- firmach montujących urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne,

- firmach serwisujących te urządzenia,

- biurach projektowych,

- przedsiębiorstwach produkujących urządzenia tego rodzaju,

- firmach podwykonawczych,

- przedsiębiorstwach budowlanych,

- we własnej firmie, po założeniu działalności gospodarczej.

Mierzymy parametry cieczy chłodniczych!

Poznajemy urządzenia klimatyzacyjne i chłodnicze!

Uczymy się zasady działania instalacji z pompą ciepła!

A także miło spędzamy czas!

ost. aktualizacja: 2021-03-16