Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej

Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej 8 maja 2019 wyświetleń: 28212 Agnieszka Raducka

Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej

Jak walczyć ze smogiem? Jakie korzyści przynosi energia pozyskiwana ze źródeł odnawialnych? Dlaczego warto inwestować w czystą energię?

Zadaniem technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej jest organizacja pracy, montaż i demontaż urządzeń do pozyskiwania energii odnawialnej. Technik ten kontroluje pracę urządzeń OZE, wykonuje konserwacje oraz naprawy instalacji energetyki odnawialnej, sporządza kosztorysy oraz oferty przetargowe, wykorzystuje zaawansowane programy obliczeniowe i graficzne.

Nauka w zawodzie trwa pięć lat, w ciągu których realizowane są zarówno przedmioty zawodowe, jak i ogólnokształcące.

ELE.10. Montaż i uruchamianie urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

ELE.11. Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej znajdzie zatrudnienie w:

♦ przedsiębiorstwach zajmujących się montażem kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, kotłów na biomasę oraz w serwisach ich obsługi,

♦ zakładach wytwarzających, przetwarzających i przesyłających energię elektryczną i cieplną,

♦ administracji publicznej, bankach, organizacjach pozarządowych, instytutach badawczych,

♦ działach obsługi inwestycji związanych z wdrażaniem odnawialnych źródeł energii,

♦ biogazowniach i ciepłowniach geotermalnych,

♦ własnych firmach,

♦ na stanowiskach nadzoru technicznego, które polegają na utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania instalacji energii odnawialnej.

Osoby z wykształceniem w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej mogą kontynuować dalszą naukę na studiach z branży budowlanej i energetycznej.

Kierunek adresowany jest do uczniów zainteresowanych systemami związanymi z: kolektorami słonecznymi, pompami ciepła, kotłami na biomasę (produkcja ciepła) bądź elektrowniami wodnymi i wiatrowymi, panelami fotowoltaicznymi (produkcja energii elektrycznej).

Przyjdź do nas a przekonasz się, że nauka może być ciekawa.

NASZE SUKCESY:

I miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej - Sieradz 3-4.04.2019r.- Wiktor Szkoda.

I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Postaw na słońce" - Warszawa, 12.10. 2015r. - Justyna Lewczuk, Paulina Byczak, Aleksandra Piotrowska, Damian Bogaczyk, Bartosz Juruć, Dawid Łutowicz, Marcin Pakul, Dominik Perlikowski, Bartłomiej Sopota, Philipp Jaremba.

I miejsce w IX Krajowym Konkursie Energetycznym im. Prof. Jacka Malko pod hasłem "Wszystko zależy od energii!", Jaworze, 11.09.2017r. - Grzegorz Życki.

I nagroda w 11. Internationale Konferenz für nachhaltige Regionalentwicklung durch Nutzung erneuerbarer Energien (wolne tłum. 11 Międzynarodowa konferencja zrównoważonego rozwoju regionu poprzez zastosowanie odnawialnych energii) - Wietow, 09.10.2017r. za projekt "BiblioBoXX Partnerstwa Odra w Szczecinie".

2 miejsce w XIV Krajowym Konkursie Energetycznym, Jaworze, 14.09.2022 - Kacper Dąbrowski i Maciej Zajdel

2 miejsce w XIII Krajowym Konkursie Energetycznym, Jaworze, 18.09.2021 - Klaudia Stenclik

3 miejsce w Olimpiadzie Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce Edu-Elektra, Poznań, 15.04.2023 - Ernest Bany

4 miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej, Sieradz, 05.04.2018r.- Wiktor Szkoda.

14 miejsce w IV Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych, Pruszków, 6.12.2015r. - Dominik Burdajewicz, Michał Olewnik.

7 miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej, Sieradz, 26.04.2016r. -  Damian Albrechciński.

17 miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej, Sieradz, 06.04.2017r.- Dawid Łutowicz.

wyróżnienie na Szkolnych Mistrzostwach Polski Modeli Samochodów EKO RC Tamiya, Goleniów, 18-19.03.2016r.Damian Bogaczyk, Marcin Pakul, Dominik Perlikowski, Marcin Sienkiewicz, Artur Gawroński.

Poznajemy urządzenia energetyki odnawialnej!!!

Monitorujemy ich pracę!!!

Sterujemy urządzeniami OZE!!!

Bierzemy udział w szkoleniach!!!

Zdobywamy I miejsca w konkursach ogólnopolskich!!!

Zdobywamy nagrodę Prezydenta Miasta Szczecin!!!

Odwiedzamy zakłady pracy!!!

Montujemy!!!

Lutujemy !!!

Realizujemy praktyki zawodowe za granicą - np. w Irlandii!!!

Wygrywamy konkursy OZE!!!

ost. aktualizacja: 2023-05-07