Aktualności

Aktualności 5 marca 2018 wyświetleń: 516

Wizyta w Książnicy Pomorskiej

W dniu 31 stycznia klasa I CT pod opieką p. Beaty Ptak i p. Anny Czerwik, odwiedziła Książnicę Pomorską. Uczniowie brali udział w warsztatach czytelniczych pt. „Książka ma głos, czyli sztuka czytania”.

Były to zajęcia mające na celu kształcenie umiejętności głośnego czytania tekstu ze zrozumieniem, z właściwą interpretacją i dykcją. Uzgodnione teksty, wybrane przez uczniów (nasi uczniowie wybrali książkę Agathy Christie pt. „Morderstwo w Orient Expresie”) były odczytywane, rejestrowane i wspólnie odsłuchiwane przez uczestników spotkania. Szczególnie nacisk został położony na uwzględnienie skutecznego zastosowania środków pozwalających na dotarcie z tekstem do odbiorcy z jednoczesnym uniknięciem powszechnych błędów zniekształcających odbiór czytanego tekstu.

Zajęcia prowadził p. Stanisław Heropolitański.

Lektor radiowy i telewizyjny. Karierę w mediach rozpoczynał od pracy w Radiu Szczecin. W Telewizji Szczecin pracował 17 lat (lektor, prezenter, dziennikarz). Zaczynał od lektorowania pod materiały filmowe do Kroniki Pomorza Zachodniego. Później prowadził ten regionalny program informacyjny. Znany jest także z użyczania głosu i produkcji materiałów reklamowych.

aktualizowano: 2018-03-05
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone