1497newsy Aktualności | Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

Aktualności 6 września 2018 wyświetleń: 253

Pozdrowienia ze Szkocji

Nauczyciele z naszej szkoły biorą udział w projekcie związanym z nabywaniem kompetencji w zakresie języków obcych ("Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk"). Podczas 2-tygodniowego wyjazdu uczestniczymy w kursach językowych dla obcokrajowców, odbywających się w szkołach w różnych państwach Unii Europejskiej.

Ja wybrałam Szkocję.  2 września przyleciałam do Edynburga. Zamieszkałam u bardzo sympatycznej rodziny, pani Annette i Lindsay’a Grey’ów. Ich dom położony jest w spokojnej, cichej okolicy w pobliżu pięknego parku.

Zajęcia w Edinburgh English School rozpoczęłam w poniedziałek, 3 września. Grupa kursantów jest międzynarodowa: są osoby z Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Lichtensteinu i z Arabii Saudyjskiej – w różnym wieku (od lat 18 do …60+) i na różnym poziomie znajomości języka angielskiego. Ale bez względu na te różnice wszyscy są bardzo otwarci i zmotywowani do nauki i współpracy.

Nauczyciele ze szkoły dostosowują metody pracy i poziom wymagań do naszych indywidualnych potrzeb. Zajęcia trwają od godziny 8.45 do godziny 16.30, są dynamicznie prowadzone i wymagają od nas ciągłej aktywności. No, i te prace domowe!

Przede mną weekend na zakończenie pierwszego tygodnia wytężonej pracy i zwiedzanie atrakcji Edynburga. Mam nadzieję, że – jak mówią mieszkańcy – „Scottish weather” nie pokrzyżuje tych planów.

Elżbieta Lesińska

aktualizowano: 2018-09-15