Aktualności

Aktualności 11 października 2018 wyświetleń: 249

Klasa 1 i 2 T z wizytą w Porcie Lotniczym Szczecin – Goleniów

10 października 2018 r. uczniowie z klasy 1 TE oraz 2 CT (grupy turystyczne) mieli okazję zwiedzić Port Lotniczy w Goleniowie. Naszym przewodnikiem była Pani Elwira Borecka. Najpierw młodzież musiała uzyskać zgodę na poruszanie się po terenie lotniska. Po przybyciu do hali odpraw odbyła się kontrola.

Uczniowie musieli przejść przez bramkę bezpieczeństwa a ich plecaki i torebki zostały prześwietlone w celu sprawdzenia, czy nie są przenoszone materiały niebezpieczne oraz zabronione. Dzięki uprzejmości dyrekcji lotniska, po kontroli bezpieczeństwa uczniowie mogli przejść na płytę lotniska i z bliska z bezpiecznej odległości zobaczyć przygotowanie samolotu do odlotu a następnie jego kołowanie i start.

Uczniowie zapoznani zostali również z ogólnymi procedurami bezpieczeństwa oraz zasadami zachowania się na terenie portu lotniczego. Omówione zostały czynności wykonywane podczas odpraw pasażerskich przed odlotem i po przylocie. Szczególną uwagę zwrócono na bagaż, a głównie na to co można a czego nie wolno przewozić w bagażu podręcznym oraz ogólnym rejestrowanym, oddawanym podczas odprawy.

Ogromne zainteresowanie wzbudziła gablota ekspozycyjna z pamiątkami zarekwirowanymi przez służby celne. Przedmioty, takie jak: skóry egzotycznych dzikich zwierząt, wyroby ze skóry krokodyla, żółwia, węża, z kości słoniowej oraz przedmioty z egzotycznych muszli to nielegalnie przywożone przez świadomych lub nieświadomych turystów suweniry z wojaży. Młodzież poinformowano o surowych konsekwencjach prawnych, jakie mogą ponieść turyści za próbę przywozu takich rzeczy.

Druga część wizyty w Porcie Lotniczym była poświęcona bezpieczeństwu podczas podróży samolotem, które przedstawił Pan Grzegorz Galiński z Oddziału Nadzoru Sanitarnego Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Uczniowie dowiedzieli się jak właściwie przygotować się do lotu, na co należy zwrócić uwagę oraz zapoznali się z procedurami postępowania w sytuacjach nietypowych.

Zwieńczeniem ciekawej wizyty na lotnisku była obserwacja z tarasu widokowego lądowania samolotu LOT z Warszawy.     

Wyieczka do Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów udała się. Stanowiła praktyczne uzupełnienie zajęć z zakresu usług transportowych w turystyce. Serdecznie dziękujemy Pani Elwirze Boreckiej oraz Panu Grzegorzowi Galińskiemu za poświęcony czas, oprowadzenie po terminalu oraz przekazanie wielu cennych informacji, które z pewnością przydadzą się w praktyce.

aktualizowano: 2018-10-11
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone