TECHNIKUM

TECHNIKUM 17 października 2015 wyświetleń: 88969

Zespół Szkół Nr 2 to szkoła z PASJĄ, działająca pod patronatem ZUTu.

Szkoła położona jest w spokojnej okolicy w otoczeniu zieleni, która dodatkowo umila spędzony w niej czas.

Znajdziesz tutaj wszystko czego szukasz:

• wykwalifikowaną kadrę nauczycielską, która jest nie tylko drogowskazem na Twojej drodze, drodze człowieka wkraczającego w dorosłe życie, ale również partnerem do rozmów,

• sale lekcyjne bardzo dobrze wyposażone w sprzęt audiowizualny,

• pracownie chemiczne i fizyczne w których poczujesz się jak młody alchemik i zapomnisz, że przedmioty ścisłe były Twoimi koszmarami,

• pracownie do nauki zawodu wyposażone w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu profesjonalnie przygotujemy Cię do pracy zawodowej.

W naszej szkole nie sposób się nudzić

Tradycyjne lekcje to przeszłość. Staramy się aby w dobie komputerów, internetu, telewizji przygotować takie zajęcia, które sprawią, że będziesz chętnie w nich uczestniczył.

Możesz również brać udział w wielu zajęciach dodatkowych m.in. SKS – piłce ręcznej, siatkowej, koszykówce; kołach zainteresowań „Nowe życie starych mebli” , „Carving- dekoracje z warzyw i owoców”

Projekty Unijne:

Szkoła realizuje również wiele projektów unijnych dających szansę dodatkowego rozwoju zarówno nauczycielom jak i uczniom takich jak:

• ”PRAXIS – pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego przez praktyki w przedsiębiorstwach”
  • ”SZKOŁA SUKCESU – ponadregionalny program rozwijania umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorczości, języków obcych ITC”
  • EDUSCIENCE- podnoszenie kompetencji  uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno - przyrodniczych i techniczych
  • „Nowoczesna szkoła zawodowa”– program wyposażenia absolwentów w kwalifikacje przydatne na rynku pracy (kursy wirażu, uprawnienia energetyczne i ciepłownicze, uprawnienia na sztaplarki, kurs technologii ITC oraz modelowania 3D)
  • „Poprawa jakości kształcenia szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych przez zakup wyposażenia i środków dydaktycznych oraz modernizację pracowni zgodnie z potrzebami rynku pracy”
  •  „Szkoła praktycznej ekonomii” – młodzieżowe mini przedsiębiorstwo
  • „Wspomaganie uczniów w nauczaniu matematyki”
  • „Życie to ciąg marzeń a nauczyciele pomagają je realizować”
ost. aktualizacja: 2024-03-21