Aktualności 6 marca 2019 wyświetleń: 1435

Pierwszy raport „Solarnej Dziesiątki” wysłany!

Dziesięciu uczniów z klasy II E (przy wsparciu nauczyciela przedmiotów zawodowych, Pani Profesor Elżbiety Lesińskiej) uczestniczy w ogólnopolskim konkursie „Postaw na słońce”. Tematem konkursu jest fotowoltaika i jej promocja w środowisku lokalnym.

Zadania konkursowe w pierwszym etapie, po powołaniu zespołu „Solarnej dziesiątki”, polegały na krótkim zreferowaniu teoretycznych zagadnień związanych z fotowoltaiką, a następnie  na pozyskaniu do współpracy właścicieli trzech domów jednorodzinnych i zaprojektowaniu dla tych domów mikroinstalacji fotowoltaicznej. Do obliczeń wykorzystaliśmy narzędzia zamieszczone na stronie internetowej organizatorów konkursu w postaci np. kalkulatorów energii czy emisji CO2.

Kliknięcie o godzinie 23.59 „Wyślij raport do oceny” oznaczało, że termin wysłania raportu z pierwszego etapu konkursu nie został przekroczony :)

Przypominamy, że musimy trzymać poziom: w roku 2015 drużyna SET - Sun Energy Team z naszej szkoły, poprowadzona przez Panią Profesor Agnieszkę Raducką, zdobyła I miejsce w tym konkursie! ✌✌✌

aktualizowano: 2020-01-06