Aktualności 15 października 2014 wyświetleń: 2992

Pierwsze zajęcia w terenie

Dnia 15 października br. uczniowie realizujący innowację mundurową udali się na zajęcia do Jednostki Wojskowej w Szczecinie-Podjuchach. Było to pierwsze tego typu wyjście.

Uczniowie uczestniczyli w szeregu zajęć. Pierwszym etapem było szkolenie z musztry, następnie uczniowie udali się na zajęcia teoretyczne. Podczas tych zajęć poznali historię Jednostki Wojskowej w Podjuchach oraz specyfikę pracy żołnierzy służących w niej, dowiedzieli się jakie rodzaje sił zbrojnych działają na terenie RP i co należy do ich obowiązków. Uczniowie także dowiedzieli się co to znaczy nosić mundur i z czym to się wiąże.

Następnie w kantynie młodzi kadeci zjedli objad, po którym raz jeszcze udali się na zajęcia patriotyczne do sali wykładowej. Po teorii przyszedł czas na działanie. Cała grupa udała się na halę sportową na wf. Po dwóch godzinach ćwiczeń odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Trochę zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy uczniowie wrócili do szkoły. Za miesiąc kolejne zajęcia i kolejne wyzwania.

aktualizowano: 2014-10-18