Aktualności 20 listopada 2014 wyświetleń: 3919

Kolejne zajęcia w 5. Pułku Inżynieryjnym w Szczecinie

Dnia 19 listopada br. uczniowie realizujący innowację mundurową udali się na kolejne zajęcia do Jednostki Wojskowej w Szczecinie-Podjuchach.

Młodzi kadeci po dotarciu do Jednostki od razu rozpoczęli szkolenie. Pierwszym etapem była musztra jako nieodzowny element szkolenia. Uczniowie poznawali kolejne zagadnienia oraz postawy.

Po zajęciach na powietrzu przyszedł czas na wykład. Tym razem kadeci zapoznali się ze specyfiką działań wojsk inżynieryjnych. Ważnym elementem wykładu była część dotycząca postępowania na wypadek odnalezienia niewybuchów lub materiałów pochodnych.

Tradycyjnie już po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na przerwę na posłek - grochówkę. Po regeneracji sił nadszedł czas na szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Uczniowie poznali schemat zachowania na wpadek porażenia prądem i wykonali serię ćwiczeń resuscytacyjnych z użyciem fantoma.

Przedostatnim elementem szkolenia były zajęcia z wychowania fizycznego. Na koniec dnia szkoleniowego uczniowie zapoznali się z budową i działaniem granatów ręcznych oraz mogli sami przekonać się jak wygląda broń rozłożona na części. Po teorii nadszedł czas na praktykę. Każdy kadet miał możliwość rozłożenia i złożenia karabinu. Niektórym poszło to bardzo sprawnie.

Za miesiąc kolejny dzień szkoleniowy...

więcej zdjęć na naszym profilu facebookowym - tutaj.

aktualizowano: 2014-11-20