Aktualności 11 września 2014 wyświetleń: 3846

III Turniej Piłki Ręcznej Plażowej o Puchar Burmistrza Drawna

Jeszcze rok szkolny na dobre się nie zaczął a uczniowie klas sportowych (i nie tylko), już zdobywają kolejne trofea.

W dniach 5 – 6 września, tradycyjnie odwiedziliśmy zaprzyjaźnione Drawno, gdzie odbywał się III Turniej Piłki Ręcznej Plażowej o Puchar Burmistrza Drawna

Pierwszy dzień wyjazdu, przeznaczony był na rekreacje, odpoczynek (po męczących wakacjach ;)) i zabawę.

Niektórzy po raz pierwszy mogli spróbować swoich sił na kajakach (początki nie były łatwe ale ostatecznie mokrzy ale szczęśliwi wszyscy dobili do brzegu). W przerwie spływu zorganizowano dla uczestników ognisko z pieczeniem kiełbasek. Ostatnim punktem pierwszego dnia była dyskoteka.

Dzień drugi to już zmagania na piasku i choć piłka ręczna plażowa to głównie zabawa, wszyscy zawodnicy walczyli o zwycięstwo.

Mogłoby się wydawać, że po ubiegłym roku (IV miejsce w województwie wśród gimnazjów) i po zmianie pokoleniowej, nasi zawodnicy ten turniej potraktują jako naukę. Jednak okazało się, że umiejętności młodych zawodników pozwalają myśleć o zdobywaniu kolejnych sukcesów.

Ostatecznie zespół I złożony z uczniów klas starszych (P. Pawłowski, P. Napierski, A. Ptasznik, S. Warchlewski, T. Klepacki i P. Jędrzejczak) wygrał turniej, natomiast zespół II złożony z uczniów klas pierwszych (Sz. Skórzewski, P. Jędrzejczak, D. Berdych, U. Urbański, P. Sudrawski) zdobył brązowe medale.

Fantastyczna atmosfera i dobra zabawa sprawiły, że uczniowie klas pierwszych zaproponowali organizację dłuższego wyjazdu na spływ kajakowy, także możecie już szykować namioty oraz śpiwory, namawiać kolegów i koleżanki i na wiosnę wracamy nad Drawę

aktualizowano: 2014-09-15