Aktualności szkoły

Zaproszenie na wernisaż

Serdecznie zapraszamy na wernisaż zbiorowej wystawy Czerwony - historie indywidualne. Wśród zdjęć wielu artystów fotografików 2 zdjęcia p. Anny Czerwik, a na jednym nasza uczennica Maja Knapik. Wernisaż odbędzie się 9 lutego o g. 18 00 na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Hol wschodni, wejście A.

»
60
1
0
30 stycznia 2023 »

Projekt MEiN ,,Rozwijanie kompetencji kadry dydaktycznej na obszarze I makroregionu"

Firma Advance Ewelina Podziomek w partnerstwie z Syntea S.A. i Gminą miasto Grudziądz na podstawie umowy z Ministerstwem Edukacji i Nauki z dn. 16 listopada 2018 r., numer UDA-POWR..02.14.00-00-2013/18-00 realizuje Projekt  „Rozwijanie kompetencji kadry dydaktycznej w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego na obszarze I makroregionu”w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej II. Działania 2.14.
Celem naszego projektu jest przeszkolenie nauczycieli, w tym doradców zawodowych, psychologów i pedagogów,  w placówkach oświatowych na terenie województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego.

 

»
38
0
0
27 stycznia 2023 »

Kasa fiskalna vs instrukcja obsługi

Dziś na lekcji turystyczna część klasy 3 uczyła się jak obsługiwać kasy fiskalne. Jednak zanim mogliśmy zrealizować naszą sprzedaż trzeba było przejść przez zawiły język instrukcji obsługi.

Wygrana - po naszej stronie. Sprzedaliśmy co się dało, i gotówką, i kartą, i jeszcze rabaty naliczyliśmy.

Katarzyna Lach

»
62
5
0
26 stycznia 2023 »

Gratulacje dla Niny Stęclik

Nasza uczennica zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Na Model Przestrzenny Układu Słonecznego. Poniżej notatka prasowa Organizatora Konkursu.

»
95
19
0
25 stycznia 2023 »

Młodzieżowa Drużyna Ratownicza

Link do zapisów będzie aktywny od 16.01.2023 r pod adresem http://zgrd.pl/mdr 

»
80
2
1
16 stycznia 2023 »

Boże Narodzenie 2022

Szanowni Państwo, Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice oraz uczniowie

Jest taka noc, na którą człowiek czeka  i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór  roku   gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole,

Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść… Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia…

To noc wyjątkowa… Jedyna… Niepowtarzalna…      Noc Bożego Narodzenia…

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu, by tegoroczne Święta były jednymi z piękniejszych. Niech będą one czasem spędzonym w gronie rodzinnym, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a wigilijne światło niech da wszystkim poczucie bezpieczeństwa i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Życzę aby Nowy Rok 2023 przyniósł Wam wszelkie dobra jakie sobie wymarzyliście. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2023

Bogusław Nowak - Dyrektor ZS 2

»
162
1
0
21 grudnia 2022 »

Dzień swetra świątecznego

Święta tuż tuż, a u nas ... swetry z Mikołajem, gwiazdkami itp. Wesołych Świąt wszystkim życzy Samorząd Uczniowski.

»
250
19
0
21 grudnia 2022 »

Podpisanie listu intencyjnego z Politechniką Morską w Szczecinie

Pan Dyrektor Bogusław Nowak podpisał z JM Rektorem PM Wojciechem Ślączką list intencyjny w sprawie współpracy uczelni ze szkołą. Rektor PM podkreślił, jak ważne jest dla Politechniki Morskiej pozyskiwanie zdolnych maturzystów z techników, którzy zechcą kontynuować edukację na poziomie wyższej uczelni zasilając w przyszłości kadry kierownicze w różnych sektorach przemysłu. Zapewnił, że drzwi Uczelni są otwarte zarównodla uczniów – wizyty w laboratoriach i wykłady, jak i dla maturzystów, których Politechnika chętnie powita w gronie studentów I roku. Dyrektor Bogusław Nowak - który, jak wspomniał z sentymentem pracował w Wyższej Szkoły Morskiej (poprzedniczce PM) – dodał, że współpraca z PM, w tym wykłady gościnne pracowników PM w jego szkole to szansa poszerzenia wiedzy uczniów i zorientowania się przez nich w perspektywach rozwoju zawodowego.

Szczególnie Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu PM, którego przedstawicielka - koordynatorka WIET ds. promocji Izabela Kamińska była obecna na spotkaniu - jest żywo zainteresowany maturzystami z Zespołu Szkół nr2. Absolwenci klas, którzy otrzymali tytuł technika: ochrony środowiska, turystyki na obszarach wiejskich i technologii chemicznej, doskonale pasują profilem do kontynuacji kształcenia na WIET.

Mamy nadzieję, że nowy kierunek Inżynieria Przemysłowa i Morskie Elektrownie Wiatrowe będzie się cieszył zainteresowaniem absolwentów kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Również Wydział Mechaniczny liczy, że doskonale wykształceni absolwenci szkoły – technicy klimatyzacji i chłodnictwa, będą skłonni kontynuować edukację na ul. Willowej. W spotkaniu uczestniczyli także pracownicy Działu Promocji PM z dyrektor Anną Zengotą.

»
85
3
0
20 grudnia 2022 »

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Dokonaniach Naukowych Mikołaja Kopernika

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Dokonaniach Naukowych Mikołaja Kopernika pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty dla wszystkich uczniów ponadpodstawowych szkół rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz miasta Szczecina. Do konkursu zostało zgłoszonych 17 uczniów. Do I etapu przystąpiło 9 uczniów. Komisja konkursowa, po sprawdzeniu prac I etapu konkursu, postanowiła dopuścić do II etapu 6 uczestników, którzy uzyskali przynajmniej 50% z możliwych do uzyskania punktów. Po dwóch etapach konkursu jury przyznała: I miejsce Zuzannie Walichniewicz z ZS CKR z Bydgoszczy, II miejsce Amelii Berent z ZS CKR ze Szczecina, III miejsce Agacie Papierz z ZS Nr 2 ze Szczecina, Michałowi Hanc z ZSEE ze Szczecina, Oliwii Matusiak z XI LO ze Szczecina.

»
123
1
0
15 grudnia 2022 »

Zdobimy się na święta

W tym roku szkolny konkurs cieszył się dużym zaangażowaniem uczniów. Sale są piękne. Komisja konkursowa nie była w stanie przejść koło większości bez zachwytu. Wyłoniliśmy pierwsze trzy miejsca, które będą nagrodzone. Są to:

III miejsce 227 punktów klasa 4 G T/CH TKŚ G 100 zł wych. Grzegorz Jobski
II miejsce 229 punktów klasa 4 P S/CH/CK TKŚ P 200 zł wych. Monika Pieniak
I miejsce 230 punktów klasa 3 CK/T TKŚ P bilety do kina wych. Edyta Zawrzykraj

Serdecznie gratulujemy WSZYSTKIM zarówno uczniom i wychowawcom.  Dziękujemy za zaangażowanie.

»
231
71
0
13 grudnia 2022 »

Gala konkursu "Energia+Technika = Szkoła + Zawód"

Agata Papierz i Klaudia Stenclik - uczennice klasy 4PE (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej) wzięły udział w gali rostrzygnięcia konkursu, którego przedmiotem były "Odnawialne Źródła Energii, ich zastosowanie i wykorzystanie w szkole i otoczeniu". Uczennice przygotowały pracę cyfrową, tj. mapę myśli wykonaną w aplikacji Canva, którą dziś zaprezentowały. Gratulujemy udziału w konkursie, który jest realizowany w ramach Projektu Unijnego Transgranicznego "Interreg 205".

»
129
3
0
13 grudnia 2022 »

Biżuteria z żywicy epoksydowej

Turystyka wiejska to także kierunek, gdzie uczymy się ciekawie zajmować czas gości. Ostatnio klasa II robiła biżuterię z żywicy epoksydowej.

»
184
8
0
12 grudnia 2022 »
22
Kwiecień Sobota

Dzień Ziemi

czytaj więcej »
Galerie fotografii
Podpisanie listu intencyjnego z Politechniką Morską w Szczecinie

Podpisanie listu intencyjnego z Politechniką Morską w Szczecinie

Pan Dyrektor Bogusław Nowak podpisał z JM Rektorem PM Wojciechem Ślączką list intencyjny w sprawie współpracy uczelni ze szkołą. Rektor PM podkreślił, jak ważne jest dla Politechniki Morskiej pozyskiwanie zdolnych maturzystów z techników, którzy zechcą kontynuować edukację na poziomie wyższej uczelni zasilając w przyszłości kadry kierownicze w różnych sektorach przemysłu. Zapewnił, że drzwi Uczelni są otwarte zarównodla uczniów – wizyty w laboratoriach i wykłady, jak i dla maturzystów, których Politechnika chętnie powita w gronie studentów I roku. Dyrektor Bogusław Nowak - który, jak wspomniał z sentymentem pracował w Wyższej Szkoły Morskiej (poprzedniczce PM) – dodał, że współpraca z PM, w tym wykłady gościnne pracowników PM w jego szkole to szansa poszerzenia wiedzy uczniów i zorientowania się przez nich w perspektywach rozwoju zawodowego. Szczególnie Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu PM, którego przedstawicielka - koordynatorka WIET ds. promocji Izabela Kamińska była obecna na spotkaniu - jest żywo zainteresowany maturzystami z Zespołu Szkół nr2. Absolwenci klas, którzy otrzymali tytuł technika: ochrony środowiska, turystyki na obszarach wiejskich i technologii chemicznej, doskonale pasują profilem do kontynuacji kształcenia na WIET. Mamy nadzieję, że nowy kierunek Inżynieria Przemysłowa i Morskie Elektrownie Wiatrowe będzie się cieszył zainteresowaniem absolwentów kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Również Wydział Mechaniczny liczy, że doskonale wykształceni absolwenci szkoły – technicy klimatyzacji i chłodnictwa, będą skłonni kontynuować edukację na ul. Willowej. W spotkaniu uczestniczyli także pracownicy Działu Promocji PM z dyrektor Anną Zengotą.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
poczta

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone